• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
   8 maja 2017 pojechaliśmy do Gdańska na szkolną międzyklasową wycieczkę edukacyjną. Uczestniczyliśmy w warsztatach o nazwie „Chemia Teatru” w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim oraz udaliśmy się do Europejskiego Centrum Solidarności. Był to jeden dzień pełen wrażeń i tak naprawdę - kto by pomyślał - wypełniony po brzegi lekcjami! W ramach warsztatów braliśmy udział w zajęciach w 4 blokach tematycznych. Mogliśmy poznać historię powstania Teatru Szekspirowskiego w nawiązaniu do idei teatru elżbietańskiego, sami wcielić się w aktorów na deskach wspomnianego Teatru, wykonać gipsowe maski-odlewy i triki charakteryzatorskie (np. sztuczne blizny, sztuczną krew) oraz zrozumieć teatralne efekty specjalne od strony chemicznej. Tak tak, były wzory, reakcje, substraty, katalizatory, był sztuczny dym, efekt dżina w butelce i samozapłon (manganianu (VII) potasu i gliceryny) - oczywiście w bezpiecznych warunkach :) A to wszystko w niezwykłych wnętrzach nagrodzonego w międzynarodowym konkursie architektonicznym Teatru Szekspirowskiego. Trzeba tam wrócić na spektakl!!!

Po zajęciach teatralnych udaliśmy się na długo wyczekiwany obiad, po czym pojechaliśmy do Europejskiego Centrum Solidarności. Poznaliśmy tam historię powstania tego Związku Zawodowego i zagłębiliśmy się w problematykę tamtych czasów.

Wycieczka bardzo nam się podobała. W tym jednym dniu zmieściliśmy lekcję historii, historii sztuki, j. polskiego, chemii i plastyki. Uświadomiliśmy sobie, że szeroka szkolna wiedza ma odzwierciedlenie w życiu, choć często tego nie dostrzegamy. A dodatkowo pobyliśmy ze sobą w pozaszkolnych okolicznościach, co dostarczyło nam wiele radości. 

(Galeria zdjęć)