PRZEDSTAWIENIE "LALKA"


19 Jun 2018
 None    news

IMG_0383_1.JPG.jpg

„W życiu można spotkać ludzi weselszych ode mnie, eleganckich, z tytułami, nawet z majątkiem większym niż mój... Ale przywiązania jak moje - chyba pani nie znajdzie. Bo jeżeli miłość mierzy się wielkością cierpień, takiej jak moja może jeszcze nie było na świecie.” Tymi słowami Stanisław Wokulski wyznawał miłość uwielbianej przez siebie Izabeli Łęckiej. A miało to miejsce 24 kwietnia w kinie „Wolność” w Szczecinku, gdzie aktorzy Koła Teatralnego PLO i Gimnazjum wystawiali sztukę pt. „Lalka” na motywach powieści B. Prusa.

Wydawać by się mogło, że „Lalka” to nie jest popularna lektura. Nic bardziej mylnego. Do kina przyszły tłumy widzów, co aktorom dodało skrzydeł. Grali jak zaczarowani, przenosząc oglądających w ekscytujący świat XIX wieku. Nie bez znaczenia były także piękne stroje.

Widowni udzielił się entuzjazm grających i po półtorej godziny obcowania ze sztuką nagrodziła aktorów oklaskami na stojąco. To był bardzo udany występ, a szczególnej wagi dodaje mu charytatywny charakter, gdyż przed spektaklem zbierane były datki na szczecineckie Hospicjum im. Św. Franciszka z Asyżu. Uczniowie zebrali 3888,50 zł i 6 euro. Pieniądze te przekazano na konto hospicjum.

Najlepsze, co mogło się w ten wieczór wydarzyć, to połączenie dobra i piękna, które właśnie w czasie spektaklu „Lalka” miało miejsce. Po zakończeniu występu nie zabrakło także czegoś słodkiego dla ciała. Wszystkim widzom przybyłym do kina, a także aktorom – bardzo dziękuję.

Mariola Kowalczyk

Czytaj więcej...»

„LALKA”


20 Apr 2018
 None    news

image1.jpegmaxwidth1853maxheight949.jpeg.jpg

Serdecznie zapraszamy na charytatywny spektakl teatralny pt. „Lalka” na motywach powieści B. Prusa 24 kwietnia 2018 r. o godz. 17.30 do Kina „Wolność”. Przed spektaklem zbierane będą datki na Hospicjum im. św. Franciszka z Asyżu w Szczecinku.

Każdemu widzowi obiecujemy szczyptę humoru, dużą dozę refleksji i wzruszeń, a przede wszystkim ucztę artystyczno-literacką. Nie zabraknie też małego pokrzepienia dla ciała.

Przenieśmy się w atmosferę XIX-wiecznej Polski i zapomnijmy na moment o otaczającej nas rzeczywistości. Naprawdę warto.

Polecamy
Mariola Kowalczyk i Koło Teatralne
Czytaj więcej...»

MARATON MATEMATYCZNY 2018


08 Apr 2018
 None    news

7 kwietnia 2018 roku (sobota) uczniowie Szkoły Podstawowej przy Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym, Gimnazjum przy Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym i Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinku brali udział w X Maratonie Matematycznym organizowanym przez ZS NR 1 im. KEN w Szczecinku.
Czytaj więcej...»